Фабрика кухня у Харкові (обласний комбінат)

На Харківщині планують створити комбінат харчування.

фабрика комбинат питания кухня харьков 2024

Під час сесії Харківської обласної ради у 2024 році розглядатимуть питання про створення комунального підприємства «Харківський обласний комбінат харчування». Про це стало відомо з відповідного проекту рішення, опублікованого на сайті облради.

«Наявність рішення Харківської обласної ради «Про створення Комунального підприємства «Харківський обласний комбінат харчування» буде сприяти: реалізації реформи системи харчування в навчальних закладах, яка введена в Україні; забезпеченню повноцінного, якісного та корисного харчування в установах освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення області відповідно до санітарно-гігієнічних вимог», — зазначено у пояснювальній записці до проекту рішення.

У статуті Харківського обласного комбінату харчування зазначено, що керувати роботою комбінату буде департамент науки та освіти ХОРА. Для створення підприємства використовуватимуть майно загальної власності територіальних громад сіл, селищ та міст регіону. Статутний капітал підприємства становить 1000 гривень. Директора комбінату буде призначати засновник, він буде працювати за контрактом.

Комбінат буде займатися:

  • організацією харчування в установах освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення Харківщини,
  • виробництвом та реалізацією продукції (також можуть залучатися субпідрядники),
  • закупівлею продукції, її переробкою, зберіганням та реалізацією,
  • приготуванням гарячих страв,
  • організацією виробництва кондитерських виробів,
  • постачанням готових страв,
  • організацією громадського харчування,
  • організацією дрібнооптової торгівлі, виставок, ярмарків, конкурсів. Комбінат буде працювати на кошти, отримані від продажу продукції, послуг та інших видів роботи, дотацій з бюджету та на гроші юридичних та фізичних осіб, благодійні внески.

У грудні 2023 року в Бучі відкрили першу фабрику-кухню, аналогічна з’явиться в Лозовій Харківської області. Це проект фонду американського мільярдера Говарда Баффета.